Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielicach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ubezpieczenie zdrowotne na okres 90 dni - informacja

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE (90 dni )

 

Zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 2004r o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych ( Dz. U.z 2016 r., poz. 1793 z późn.zm) do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych na zasadach określonych w ustawie mają prawo osoby inne niż ubezpieczone, posiadające obywatelstwo polskie i miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które spełniają kryterium dochodowe, określone w przepisach o pomocy społecznej.

 

UZYSKANIE PRAWA DO UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO

Wydanie decyzji o ustaleniu prawa do świadczeń opieki zdrowotnej realizowanych ze środków publicznych następuje na wniosek zainteresowanego, a w przypadku stanu nagłego na wniosek świadczeniodawcy udzielającego świadczenia opieki zdrowotnej złożony po udzieleniu świadczenia.

Wydanie decyzji administracyjnej poprzedzone jest przeprowadzeniem wywiadu środowiskowego. Wywiad przeprowadza się w miejscu zamieszkania osoby zainteresowanej. Celem wywiadu jest ustalenie , czy osoba zainteresowana spełnia kryterium dochodowe zgodne z ustawą o pomocy społecznej oraz czy nie występują dysproporcje między udokumentowaną wysokością dochodu, a sytuacją majątkową osoby.

Prawo do świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie decyzji przysługuje przez okres 90 dni, chyba że w tym okresie świadczeniobiorca zostanie objęty innym ubezpieczeniem zdrowotnym. Jeżeli istnieje konieczność dalszego leczenia dłuższego niż 90 dni może zostać wydana kolejna decyzja. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Karolina Gąsiorek 25-07-2023 07:10:52
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Karolina Gąsiorek 25-07-2023
Ostatnia aktualizacja: Karolina Gąsiorek 25-07-2023 07:10:52